Rozmiar: 2657 bajtów

Rozmiar: 16204 bajtów


Wampiryczni Bogowie i Boginie (krótka charakterystyka)

Topola Fleur du Sang


Rozmiar: 17554 bajtów

Wampiry które zajmują sie aspektem Bóstw często wybierają bogów znanych z wampirycznych skłonności. Podczas gdy wielu z praktykujących wampirów wyznaje bóstwa pogańskie czują się jednocześnie przyciągani przez bogów i boginie powiązane z wampirycznymi zaświatami.

Lilith znana tez jako Lilitu, jest Mroczną Boginią Matką dla wielu praktykujących wampirów. Jest uważana za prawdziwego wampira i najpiękniejszą syrenę oraz uwodzicielkę. Termin sukubus często jest utożsamiany z Lilith. Jeśli nie jest utożsamiana z boginią to i tak często pozostaje przewodniczką dla wileu wampirów. Lilith i jej spadkobiercy, jak wierzyli Izraelici ,żywilła się na noworodkach i młodych ludziach poprzez wysysanie ich siły życiowej i krwi. Lilith została prawdopodobnie zapożyczona przez Izraelitów z mitów babilońskich gdzie była ukazywana jako dzika kobieta żyjąca w pustynnych miejscach. Tradycyjnie jest przedstawiana nago z długimi płonącymi włosami, skrzydłami i szponami drapieżnego ptaka. Jako Pani Zwierząt często towarzyszą jej dzikie zwierzęta, lwy lub sowy. Podczas, gdy wielu widzi w Kainie wampirycznego Boga a w Lilith wampiryczną Boginię, wielu także rozważa męski duplikat Lilith jako wampirycznego człowieka-ptaka Gelala, występującego u starożytnych Sumerów w Gilgameszu. Jakkolwiek dzisiaj nowoczesna filozofia przekazu tadycji Lilith jest pozytywna. Wampir czy też nie, wybiera i uznaje Lilith jako silną żeńską postać i oddaje jej cześć, jako Bogini patronce nie utożsamiając jej ze śmiercią dzieci i źródłem zniszczenia, jak to miało miejsce w judeo-chrześcijańskich mitach. Wielu z wyznawców pije krew i używa jej w swych rytuałach.

Grackie Bóstwa Pożądajace Krwi. Wielu z bogów i bogiń w Grecji zaopatrywało duchy w krew ludzi i zwierząt aby im dpodmogły. Hera królowa bogów, mściła się na kochance Zeusa obracając ją w stworzenie nocy które pożerało dzieci albo ssało ich krew.

Hekate jest Pogańską Boginią utożsamianą ze światem podziemnym. Jest Potrójną Boginią i posiada trzy aspekty Panny, Matki i Staruchy. Jest utożsamiana z wampirami z powodu konsumowania krwi. Jakkolwiek Hekate jest najczęściej opisywana jako Mądra Starowina Mroku, która opuściła zaświaty nocą i poluje na rozdrożach głodna krwi. Posągi z jej wizerunkiem były stawiane na rozdrożach gdzie też odbywały się libacje i ofiarowywania by uciszyć jej apetyt na krew ludzką.

Kain- Dla wielu Kain jest równoważny Ojcu Wampirów i ma status głównego Boga. Wiedza o Kainie opiera się na faktach iż Kain był pierwszym mordercą i gdy bóg wysyłając go na wędrówkę po świecie , przeklął go klątwą nieśmiertelności. Niektóre tradycje wiążą Lilith z Kainem jakoby byli obydwoje wyganani z Edenu. Większość Kainitów pije krwe, także czerpiąc bezpośrednio siłę życiową.

Kali jest hinduskim bóstwem znanym jako bogini śmierci albo Mroczna Matka. Opisywana jest jako czarna lubieżna kobieta w oczami wyrażającymi pragnienie krwi, z której długiego języka skapuje ludzka krew. Jest bardzo mocno zwiazana z nowoczesnymi praktykami wampirycznymi. Ludzkie czaszki wiszą na sznurze dookoła jej ciała, węże wiją się wokół jej szyi a w każdej z 10 rąk trzyma broń. Odkąd Kali jest Boginią Śmierci niszczy wszystko, włącznie ze swoim mężem i żadna widoczna rzecz nie jest wieczna.

Kali-MA Jest odmienna od Kali. Jest hindusją Bognią zmiany i przekształcenia. Kali-Ma jest energią zniszczenia która przynosi nowe życie poprzez śmierć.

Set-wielu praktukujących w wampirzej wspólnocie uznaje obecność Seta ,boga egipskiego. Egiptolodzy sugerują iż Set jest deifikacją egipskiego wysokiego duchownego z bardzo wczesnych czasów. I że rywalizacja pomiędzy Setem a Ozyrysem reprezentuje rywalizację pomiędzy dwoma kompetentnymi świątyniami. W Setiańskim obrządku Set jest wysokim kapłanem świątyni która nawiązywała do rytuałów śmierci i odrodzenia pozwalając duszy osiągać nieśmiertelność. Setianie wierzą że obrządki opisywane w Egipskiej Księdze Umarłyh są tylko niewłaściwym przypomnieniem ówczesnych rytuałów. Set wybierał 72 współpracowników któzy przechodzili z nim rytuał i podróżowali w wieczności jako nieśmiertelne duchy. Ubocznym tego rytuału był efekt wampiryczny. Setianie wierzą że wampiryzm jest stanem duchowym i przedstawia nieśmiertelność duszy która jest zdolna do ponownego wcielenia. Dzięki wcześniejszym wcieleniom i wstecznemu ruchowi można przywołać siebie z powrotem. Stetianie głównie żywią się energią i powstrzymują się od pici krwi.

Rozmiar: 2657 bajtów